Найпоширеніші запитання на тему "Угода про спрощення оформлення віз. Візовий кодекс. Багаторічні візи"

Я чув про існування Угоди про спрощення оформлення віз. Що вона регулює?

Європейський Союз і Україна підписали Угоду про спрощення оформлення віз. В ній визначаються групи осіб, які можуть претендувати на певні спрощення в процесі оформлення віз.

Спрощення стосуються в першу чергу

·        документів щодо мети подорожі (Стаття 4),

·        зменшення візового збору від 60 до 35 євро (Стаття 6),

·        звільнення від оплати візового збору і

·        оформлення багаторазових віз.

 

На кого поширюється дія Угоди про спрощення оформлення віз?

Дія Угоди про спрощення оформлення віз поширюється тільки на громадян України.

 

Чому я маю подавати таку велику кількість документів, незважаючи наУгоду про спрощення оформлення віз?

Угода передбачає спрощення громадянам України щодо зменшення / звільнення від сплати візового збору та спрощеної процедури оформлення багаторазових віз для певних категорій заявників. Вона не регулює загальні критерії оформлення віз, які визначені у Візовому кодексі. Тому перед тим, як видати візу, Посольство мусить перевірити наявність правових передумов для видачи візи на основі документів, які  перелічі у наших пам‘ятках.

 

Коли я можу подавати заяву на отримання багаторазової візи згідно із Угодою про спрощення оформлення віз?

Оформлення багаторазових віз регулюється у Статті 5 Угоди.

Якщо Ви знайшли в Угоді критерії, які стосуються Вас, Ви можете подавати заяву на отримання відповідної багаторазової візи.

Якщо Ваш випадок не підлягає застосуванню положень Угоди про спрощення оформлення віз, то критерії видачі багаторазової візи регулює Ст. 24 абзац 2 b Візового кодексу.

 

Мої батьки / діти мешкають у Німеччині. Я хотів би регулярно відвідувати їх.  Могу я подавати заяву на отримання багаторічної візи?

Згідно із Статтею 2 абзац 1 с Угоди про спрощення оформлення віз для відвідання родичів, які мешкають у Німеччині, можна отримати візу строком дії до 5 років.

Передумови для цього:

·        Ви є громадянином України і, якщо Ви хочете відвідувати Ваших батьків, Вам не більше ніж 21 рік,

·        Ваши батьки / діти, які мешкають в Німеччині, є громадянами України,

·        Ваши батьки / діти, які мешкають в Німеччині, мають дозвіл на перебування в Німеччині і термін його дії не меньше ніж 5 років,

а також наявні всі іншіх передуми для видачі візи (мета подорожі, фінансове запезпечення перебування, готовність повернутися на Україну, достатнє медичне страхування).

 

Що таке річна віза або так звана „несправжня річна віза”?

У цьому випадку йдеться про Шенгенську візу, видану з терміном дії протягом одного або кількох років (2 -  5), яка надає право на перебування в країні протягом 90 днів у 6- місячний період та багаторазовий в’їзд.

У Вашій візовій етикетці у графі «термін перебування» вписано у будь-якому випадку «90», оскільки технічно внести інше число або помітку неможливо. Особливості річної візи випливають лише з однорічної або багаторічної тривалості «з... до»

За певних умов наявність річної візи може надавати право виконувати в Німеччині трудову діяльність протягом 90 днів на один рік. Проте, ця умова має бути вказана відповідно на візовій етикетці (так звана “умова”). Це обмеження поширюється, наприклад, на водіїв вантажівок, моделей, автопокупців та ін. Це означає, що віза є дійсною 90 днів на півроку для всієї Шенгенської території, проте дозволяє виконувати трудову діяльність на території Німеччини тільки 90 днів на рік.

 

Чи можу я подати заяву на отримання візи на кілька років із однією заявою-зобов'язання?

Так. Ваш запрошувач має вказати у Відомстві у справах іноземних громадян, на який період (1 - 5 років) заплановано Ваше перебування, та попросити зробити відповідну відмітку у заяві-зобов’язанні.

Таким чином перебування у Німеччині буде забезпечене фінансово протягом вказаного періоду. Якщо Відомство у справах іноземних громадян оформить заяву-зобов’язання лише на короткий проміжок часу, то Вам (заявнику) необхідно подати підтвердження про Вашу фінансову ситуацію. Це можна зробити особливо шляхом подання виписок про рух коштів на банківському рахунку за останні 3-6 місяців, які вказують на те, який Ваш щомісячний прибуток та чи можете Ви собі дозволити кілька закордонних поїздок.

 

Я оформив заяву-зобов’язання на 3 місяці. Мої батьки/діти/бабуся з дідусем хотіли б подати заяву на отримання візи на кілька років. Чи це можливо?

Так. Якщо оформлена заява-зобов’язання не покриває увесь термін дії візи, то Ваші гості повинні подати додаткові підтвердження про їх фінансовий стан. Це можна зробити особливо шляхом подання виписок про рух коштів на їх банківському рахунку за останні 3-6 місяців, які вказують на те, який їх щомісячний прибуток та чи можуть вони собі дозволити кілька закордонних поїздок. Якщо це неможливо через фінансову ситуацію, то віза буде видана спершу на термін, вказаний у заяві-зобов’язанні. Якщо у Ваших близьких родичів уже раніше були візи, то це прийметься до уваги під час перевірки візової заяви та прийняття рішення, на який термін видати візу.

Угода про спрощення оформлення віз. Візовий кодекс. Багаторічні візи

ЄС-Україна