Відсутній у паспорті штамп про перетин кордону

Що мені робити, якщо під час перетину кордону мені в паспорт не поставили штамп про в’їзд або виїзд?

Під час кожного перетину кордону варто звертати увагу на те, щоб у проїзний документ був проставлений прикордонний контрольний штамп з датою та місцем перетину кордону.

Відповідно до Ст. 12 абз. 1 Розпорядження № 562/2006 Європейського Парламенту та Ради Європи (Шенгенський кодекс про кордони) у разі відсутності штампа про в’їзд або виїзд компетентні національні органи можуть припустити, що власник проїзного документу не виконує або більше не виконує передумов щодо тривалості перебування, дозволеного законодавством відповідної держави-члена.

Відповідно до Ст. 12 абз. 2 громадянин третьої країни може спростувати вказане у абз. 1 припущення за допомогою будь-яких достовірних доказів, особливо документів про перевезення або підтверджень щодо його перебування за межами території держав-членів, із яких випливає, що передумови щодо тривалості короткострокового перебування ним виконані.

У випадку відсутності прикордонних контрольних штампів у проїзному документі компетентні органи відповідно до їх національного законодавства та набутої практики можуть відмітити у проїзному документі дату та місце перетину кордону постфактум за умови подання відповідних доказів. У якості достовірних доказів можна подати, наприклад, посадкові талони на літак, бронювання готелю, рахунки з готелю, інші рахунки та чеки тощо.

Якщо під час Вашого перебування на території держав-членів Шенгенської угоди або після того, як Ви залишили територію Шенгенських країн, Ви встановили, що у Вашому закордонному паспорті відсутній штамп про в’їзд або виїзд, радимо Вам зберегти Ваші докази. Під час наступного перетину кордону Ви можете звернутися до уповноваженого співробітника прикордонної служби та подати Ваші вищевказані докази для занесення постфактум відсутньої у Вашому проїзному документі інформації про Ваш попередній перетин кордону.

Якщо Ви не можете надати ніяких доказів, то, в принципі, вважатиметься, що Ви перевищили дозволений термін перебування, що під час наступних подорожей може призвести до примусового виїзду або заборони в’їзду на територію держав-членів.

Прохання звернути Вашу увагу на те, що процедура занесення прикордонного контрольного штампа постфактум може зайняти більше часу, ніж звичайний паспортний контроль під час перетину кордону, та врахувати цей додатковий час під час планування Вашої наступної подорожі.

Чи можу я у разі відсутності у мене штампа про в’їзд або виїзд звернутися до Посольства для підтвердження мого виїзду із країн – членів Шенгенської угоди?

Ні. Підтвердження виїзду та занесення постфактум прикордонних контрольних штампів не належить до компетенції Посольства.

Відсутній у паспорті штамп про перетин кордону

Schild, das auf die Passkontrolle bei der Einreise in die Bundesrepublik Deutschland hinweist